Konference DÍTĚ

Konference DÍTĚ

Podtitul: Dítě na své cestě životem

Konference, která vám nabídne odpovědi na vaše otázky. Řešíte často emoce svého dítěte, často hledáte cestu ke svému partnerovi nebo partnerce a přes vaše děti se ztrácí? Nebo se vaši sourozenci nemohou vyladit a vám to bere energii? Změnilo se něco příchodem dítka na svět a vy by jste to chtěli jinak? Hledáte možnost jak podpořit sebe, své blízké, své žáky či přímo své potomky v tématu loučení se s někým? Nevíte si rady s vašim synem? Je moc divoký? Smutný? Veselý? Přijďte. Právě pro vás je tato konference setavena. 

O konferenci v českém znakovém jazyce

23. 11. 2019 

Kde: KÚ KHK

Vstupné v předprodeji: 550 Kč, na místě 650 Kč. V ceně je zahrnut výborný vegetariánský oběd, neomezeně káva, čaj, nápoje a občerstvení v průběhu celé konference, organizační a technické zajištění, tlumočení českého znakového jazyka. Částka se hradí až po obdržení informačního e-mailu. Děkujeme!

Program konference:

8:30 - 9:00 Prezence účastníků

9:00 - 9:10 Uvítání

9:10 - 10:00 1. vstup - Mgr. Soňa Procházková - Když je dítě na cestě do rodiny - jak příchod dítěte ovlivní komunikaci partnerů, jejich role a vztah. Co v partnerské komunikaci pomáhá a podporuje celou situaci. Jak se mohou partneři společně učit býti rodičem. Jakou roli zde hraje dítě přicházející a to, které zde již je. 

10:05 - 10:55 2. vstup - Bc. Alena Peremska - Dítě v srdci - aneb když na začátku přichází konec - velké zkušenosti v doprovázení všech zúčastněných při odchodu dětí na jiné světy. Když je dítě těžce nemocné nebo umírá, jak v těchto situacích reagovat, jak jednat s blízkými, co pomáhá. A je zde také jeho sourozenec. Citlivá promluva o jemných věcech na začátku a konci života dětí. 

10:55 - 11:10 Coffee break

11:10 - 12:00 3. vstup - Mgr. Jaroslav Novotný - Co kluci potřebují na své cestě - vývojové potřeby kluků, jejich zrání, proměny a přechody; mužská cesta; co kluci potřebují od mámy, od táty, od své komunity, do života..., a co s tím ve škole.

12:05 - 12:55 4. vstup - Radka Schillerova a Mgr. Michala Lenderová - Emušáci a jejich využití na cestě dítěte - autorky známé metody nás seznámí s jejím možným využitím doma i v institucích, promluví o emocích dětí a představí nám novou chystanou knihu o příchodu sourozence do rodiny.

13:00 - 14:00 Oběd

14:05 - 14:50 Panelová diskuse

15:00 - 16:30 Workshopy 1., 2., 3.

1. - Dítě v srdci - když na začátku přichází konec - Bc. Alena Peremská (ředitelka Perinatálního hospicu) - https://www.ditevsrdci.cz/onas/

2. - Co kluci potřebují na své cestě - Mgr. Jaroslav Novotný (pedagog hledající sepjetí mezi svobodou a hranicemi) - https://www.zsmozaika.info/ucitele

3. - Emušáci a jejich využití na cestě dítěte - Mgr. Radka Schillerova a Mgr. Michala Lenderová (autorky známé metody Emušáci) - https://www.scio.cz/emusaci/emusaci/

16:30 RozloučeníNaše konference se koná se záštitou paní Mgr. Martiny Berdychové - náměstkyně hejtmana pro oblast školství, za což moc děkujeme. 


Celá konference je tlumočena do českého znakového jazyka, zakoupením vstupného na konferenci tuto službu podporujete, za což Vám velmi děkujeme. Naše organizace se snaží již od počátku zpřístupňovat své akce také neslyšícím osobám. Neslyšící mají velmi omezený přístup k informacím. Zkuste vyhledat tlumočenou přednášku, divadelní představení či jinou akci. Budeme rádi, když nám o tom dáte vědět. Budeme šířit osvětu dále :)

Práce tlumočníka znakového jazyka patří mezi nejnáročnější profese, přesto se jeho odměna pohybuje pouze v rozmezí 200-400 Kč za hodinu práce. Což zdaleka neobsáhne její náročnost a přípravu.

Vedoucí tlumočnického týmu pro konferenci je: Mgr. Helena Andrejsková