Buďme součástí

Projekty

Vše vzniká u dobré kávy. Dalo by se tedy říci, že za pohody a s hrstkou počátečních nápadů reagujeme na to, co nám setkávání s Vámi přinese. 

3. ŽenFEST 


2. ročník

2. 6. 2018

Děkujeme, že jste tam byli s námi. Vaše přítomnost je důkazem, že se máte rádi. Pokračujte v tom a buďte vědomí. Sdílejte. Tým ŽenFestu:)

Video z druhého ročníku, zde: 

https://www.youtube.com/watch?v=mWalfpMIxAE


1. ročník

Bylo nám ctí, připojit se k nápadu Helenky Němečkové. Oslovila nás s prosbou o pomoc zrealizovat úžasný den pro Ženy. Vzhledem k tomu, že jsme toho času přemýšleli nad podobným nápadem, souhlasili jsme a začlo tvoření. Nyní jsme v přípravách na akci a každým dnem vnímáme příliv nové energie, která celému dni dává svou podobu. Můžete se těšit na krásný program, nejen pro ženy. 

Festival Žen se uskuteční 

16. 9. 2017, 10:00 - 20:30

v prostorách lesního klubu Tří Veverek na adrese: 

Přemyslova 21, Nový Hradec Králové.


2. Kruhy ŽeN

Konec roku 2015 přinesl impulz k založení kruhů žen. Setkáváme se společně a sdílíme informace, zkušenosti a energie, které nás obklopují. Jednou za měsíc se sejdeme na tři hodiny, které vyplníme vždy zajímavým tématem. Témata vybírám náhodně, vždy pramení       z nějakého zajímavého setkání se zajímavým člověkem, kterého třeba do kruhu i pozveme. Nebo nás zaujme nějaké téma ke kterému se setkáme a sdílíme, zodpovídáme dotazy  posouváme se v něm dále. Setkáváme se společně také s neslyšícími ženami, které byly již u zrodu kruhů. 

Děkuji zde naší neslyšící designérce za krásná loga (tyrkysové ke kruhu žen neslyšících a červené ke kruhu žen slyšících). 


1. Kniha

Společně (Soňa a Daniela) jsme se pustily do psaní. Je to pro nás projekt velký s nutnou dávkou trpělivosti. Společně sepisujeme zkušenosti nás dvou jako matek pěstounek. Cílem napsání této knihy je zbořit mýty o dětech v pěstounské péči. U každé z nás doma takové jedno dítko bydlí a my celým svým srdcem vnímáme, že je našim poselstvím šířit pravdu. Pravdu o tom s čím tyto děti přichází do rodin a co jim je dáno do vínku nejen tím, že jsou odloučeny od svých bio rodin. 

Vše činíme s respektem k nim, k jejich rodinám a k sobě. Se zachováním lidské hodnoty. Nenabízíme senzaci. Ke spolupráci postupně oslovujeme lidi, kteří nás v životě obklopují a na téma nějakým způsobem měli a mají možnost nahlédnout. Kamarády, pedagogy, pěstouny, terapeuty, psycology a ostatní, kteří mají co sdělit. Kniha bude určena všem, kteří se zajímají o toto téma. Předloží náhled na problematiku lidem zvažujícím přijmout dítě. Také těm, kteří se s těmito dětmi a rodinami setkávají jak s řad veřejnosti, tak také odborníci, kteří hledají další inspiraci pro svou práci. 

Zároveň hledáme finance k tisku knihy. Děkujeme za vaši podporu, kterou vnímáme. S a D:)